Відновлення породіллі після кесаревого розтину
Відновлення породіллі після кесаревого розтину
лікар анестезіолог Діброва О.М.

Знеболення.

Чим раніше мама зможе обійняти новонародженого малюка і почати доглядати за ним – тим краще. Тому при проведенні кесаревого розтину перевага віддається регіональним методам знеболення. Епідуральна анестезія дозволяє жінці, щоб не відчуваючи болю, залишатися в свідомості. Вплив медикаментів на організми матері та дитини зводиться до мінімуму. Це важливо як в процесі пологів, так і після: якщо препарати для загального знеболення не використовувалися – відкладати початок грудного вигодовування необхідності немає.

І ще знеболення в післяопераційному періоді через епідуральний катетер дає можливість відмовитися від наркотичних анальгетиків, що благотворно впливає на загальний стан (не пригнічує свідомості) і сприяє, більш швидкому відновленню перистальтики кишечника.

Харчування.

Після кесаревого жінці потрібна енергія для відновлення власних сил, а також для вироблення молока для малюка. Після епідуральної анестезії, на відміну від загального  знеболення, не потрібна відмова від їжі в перший день і подальші суворі обмеження. Вже через 4-6 годин після операції  пацієнтку  ми нагодуємо з урахуванням рекомендацій дієтолога і дитячих лікарів.

В русі.

Відпочивши 4-6 годин після операції, жінка вже може починати потроху вставати. Рух – це хороший спосіб запустити природні відновлювальні процеси в організмі і уникнути ряду наслідків оперативного втручання (зокрема, появи спайок). А за тим, щоб навантаження було помірним, простежить персонал, будучи в будь-який момент готовим надати необхідну допомогу і підтримку.

З урахуванням показань.

Буває, що після кесаревого розтину лікар може призначити пацієнтці курс антибактеріальної терапії. Однак їх прописують тільки в тому випадку, якщо цього вимагає конкретна ситуація. В цілому, без необхідності не призначається жоден медикамент. Якщо перистальтика відновилася вчасно і матка добре скорочується, то антибактеріальна терапія може не застосовуватися.

Емоції.

Щоб операція кесаревого розтину була максимально наближена до природних пологів, жінці потрібна швидка реабілітація. Крім зусиль лікарів і допомоги молодшого медичного персоналу, в цьому процесі важливу роль відіграє емоційна складова. І найкраще її забезпечує підтримка  близьких. Тому в нашому пологовому будинку завжди віталося присутність рідних в післяпологовій палаті, в тому числі – після операції.

Виписка додому після кесарево розтину на 5 добу.