Вакцинація вагітних проти COVID- 19

Вагітні жінки входять до групи ризику, адже ковід переносять важче. Утім більшість із них відмовляються від вакцинації.

Коронавірус забирає життя молодих вагітних ще з початку пандемії, і про це варто говорити, так як підвищується ризик тромбозів пуповини у плодах, передчасне відшарування плаценти, дистрес плоду під час вагітності та пологів.

1. За даними ВООЗ:

  • вагітні мають підвищений ризик тяжкої форми коронавірусу.
  • захворювання підвищує ймовірність передчасних пологів.
  • новонароджені часто потребують інтенсивної терапії.

Тому організація відносить їх до групи ризику та рекомендує вакцинувати вагітних на рівні з медперсоналом, громадянами похилого віку та людьми із хронічними хворобами.

2. Важливе про щеплення вагітних!

Протипокази для вакцинації є алергічна реакція, яка виникла після попередньої вакцинації.

3. Якщо після вакцинації є температура або біль у місці введення, то це не протипоказ, а нормальна реакція на вакцину.

4. Яким препаратом вакцинувати вагітних ?

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики підтвердила, що при виборі препарату для щеплення вагітних надавати перевагу потрібно вакцинам на платформі мРНК. Йдеться про вакцини Pfizer і Moderna.

Міфи серед вагітних

У мережі поширюється твердження, що нібито вакцина Pfizer/BioNTech навчить імунну систему організму атакувати білок синцитин, який бере участь у формуванні плаценти, а це, своєю чергою, призведе до безпліддя в жінок. У МОЗ запевняють, що це міф.

У міністерстві пояснюють, що дослідження на понад 35 000 вагітних, яких щепили проти COVID-19 мРНКвакцинами, засвідчили, що немає жодних доказів того, що вакцини можуть нашкодити вагітній або плоду.

Наявні антиковідні вакцини не містять живого мікроорганізму та в дослідженні на тваринах не було виявлено негативного впливу на перебіг вагітності», – зазначили у МОЗ.

– Також у соцмережах поширювалась інформація про ризик викиднів після щеплення, посилаючись на дані організацій моніторингу вакцин.

У ці системи кожен може вносити дані про свої симптоми або стан здоров’я. У ній справді були повідомлення про викидні, але доказів того, що її спричинило щеплення, немає.

Натомість дослідження показали, що статистика викиднів серед щеплених жінок не відрізняється від загального показника – 12,5%.

Україна використовуватиме лише ті вакцини проти COVID-19, які пройшли три фази досліджень. Всі вони є випробувані та рекомендовані ВООЗ, тому не можуть впливати на безпліддя.

3 Головний міф, як зауважили профессійни експерти, – це те, що вакцинація може нашкодити дитині.

Але насправді мами можуть зашкодити плоду, якщо захворіють. Це великий міф, що вакциною можна Нашкодити дитині

МОЗ нагадує: дотримання трьох простих правил протиепідемічної безпеки — дотримання дистанції, носіння маски та користування санітайзерами — рятує життя.

Бережіть себе та рідних. За появи перших симптомів респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю.