Що таке дефіцит магнію в організмі?
Що таке дефіцит магнію в організмі?
лікар-терапевт Гуляєва Л.Ю.

Магній є важливим мінералом для нас.

Він використовується у величезній кількості процесів в організмі, відповідальних за більш ніж 300 біохімічних реакцій. Аденозинтрифосфат — це з’єднання, яке забезпечує енергією клітини, що містить магній і допомагає їм функціонувати належним чином.

Є цілий ряд ускладнень, які можуть виникнути в результаті нестачі магнію в організмі. Це питання часто навіть не діагностується експертами. І найстрашніше, що часто цей дефіцит важко виявити сучасними діагностичними методами.

Численні переваги магнію для здоров’я полягають у передачі нервових імпульсів, регулювання температури тіла, детоксикації, виробництві енергії і формуванні здорових кісток і зубів.

Дефіцит магнію в організмі може бути як первинним, так і вторинним. У першому випадку недолік цього мікроелемента пов’язаний з вродженими генетичними дефектами.

Вторинний дефіцит обумовлений особливостями харчування, соціальними умовами, способом життя, стресами, наявністю захворювань, а також фізіологічними станами, при яких збільшується потреба організму в магнії (вагітність).

Якщо у вас є дефіцит магнію в організмі Ви можете відчувати деякі ознаки цього.

Втома.

Дефіцит цього мікроелемента часто відбивається на загальному самопочутті людини. Люди, що відчувають нестачу магнію, відчувають постійну втому, скаржаться на швидку стомлюваність, ранкову втома, навіть після тривалого сну.

Що таке дефіцит магнію в організмі?

Недолік магнію призводить до безсоння.

Магній бере безпосередню участь у роботі і синтезі нервових клітин, які командують імпульсами сну. Адже саме цей мінерал відповідає за хорошу провідність нервових каналів і створює умови для природного розслаблення, коли це потрібно.

Що таке дефіцит магнію в організмі?

Недолік магнію призводить до м’язових болів і проблем з кістками.

Фіброміалгія, синдром неспокійних ніг, болі в м’язах, судоми та інші проблеми можуть бути пов’язані з нестачею магнію. Якщо врахувати, що магній допомагає правильному засвоєнню багатьох мінералів і особливо кальцію, то він точно допоможе здоров’ю кісток.

Що таке дефіцит магнію в організмі?

 Із-за дефіциту магнію відбувається часта нудота.

При нестачі мінералів в організмі, включаючи магній, відбувається порушення їх обміну та засвоєння, що може викликати серйозний дискомфорт. Одна з таких неприємних ситуацій може бути пов’язана з нудотою.

Апатія, стрес, депресія.

Магній тісно пов’язаний з правильною біохімією мозку.Депресія – це психологічний стан, який відзначається песимістичним настроєм і відсутністю активності.

Тривога, плутанина в голові.

магній є найважливішим нейромедіатором, і фактично є відповідальним за здатність нашого організму досягти стану спокою і гармонії.

Магній і судоми.

У ряді випадків судоми в ногах є симптомом таких захворювань як атеросклероз (переміжна кульгавість), діабет, варикозне розширення вен, цироз печінки, ураження щитовидної залози та інших.

Однак, за деякими джерелами, саме 75% людей страждають судомами, особливо в ногах, тому, що дефіцит магнію відчувають приблизно 80% людей. Це пов’язано з тим, що з неправильного раціону харчування багатьох людей неможливо набрати необхідну добову норму.

Як запобігти дефіциту магнію

Добова потреба в магнії становить 310-420 мг для дорослих. Під час вагітності і лактації потреба в магнії підвищується на 20-30% (до 340-355 мг), у спортсменів до 450 мг.

Деякі з продуктів, багатих магнієм:

 • Насіння гарбуза
 • Насіння соняшнику
 • Соєві боби
 • Мангольд
 • Чорні боби
 • Авокадо
 • Горіх кешью
 • Шпинат
 • Коричневий рис
 • Вівсяні висівки
 • Гарбуз
 • Насіння кунжуту
 • Мигдаль

Ви можете також розглянути добавки з магнієм і Бади, але вони повинні бути прийматися з обережністю і тільки з схваленням Вашого лікаря.