Як підготуватися до кесаревого розтину
Як підготуватися до кесаревого розтину
лікар-анестезіолог Бондаренко І.Б.

Шановні вагітні, якщо Вам рекомендовано народжувати дитину шляхом запланованого кесаревого розтину, пропоную вам основні правила підготовки до цієї процедури.

  1. Надайте лікарю анестезіологу всю інформацію про супутні захворювання, алергії, та ліки, що ви приймаєте.
  2. Вам треба мати необхідний обсяг клініко-лабораторного обстеження:

– Група крові, резус фактор;

– Загальний аналіз крові + лейкоцитарна формула;

– Коагулограма (% ПТ за Квіком, фібриноген, АЧТЧ, протромбіновий час);

– Біохімічне дослідження крові (загальний білок, альбумін, білірубін загальний, білірубін прямий, АЛТ, АСТ);

– Загальний аналіз сечі;

– Мікроскопічне дослідження виділень із піхви;

– УЗД плода та органів малого тазу.

Результати лабораторних обстежень повинні бути виконані не пізніше, ніж за 1 тиждень до очікуваної дати операції.

  1. Обмежити вживання їжі за 8–10 годин перед операцією кесарського розтину.

За 8–10 години до операції дозволяється невелика порція їжі, що легко засвоюється (наприклад, кисломолочні знежирені продукти, фрукти, овочі, відварне куряче м’ясо або біла риба, каші на воді). Необхідно виключити з раціону вживання смаженої, солоної, жирної та висококалорійної їжі.

Дозволено вживати прозорі рідини ( негазовану воду, яблучний сік, чай).

Припинити вживання рідини за 2 години до операції.

  1. Гігієнічний душ напередодні операції. Вранці – гігієнічний душ з антибактеріальним милом.
  2. Не голіть лобкове волосся за 24 години до операції. Це підвищує ризик інфекції. За необхідністю, лобкове волосся може бути підстрижене персоналом перед операцією.
  3. Очисна клізма за 2–3 години до операції (мікроклізма з готовим розчином для ректального застосування).
  4. У день госпіталізації необхідно мати при собі 2 еластичних бинта (довжиною не менше 2,5 м кожний) або компресійні панчохи.

Еластична компресія нижніх кінцівок за допомогою компресійного трикотажу проводиться з метою профілактики тромбоемболічних ускладнень у разі варикозної хвороби нижніх кінцівок та профілактики зниження артеріального тиску у вагітної при проведенні спінальної анестезії, як обраного метода знеболення під час операції.

  1. Перед операцією важливо добре виспатися, тому спробуйте не хвилюватися та налаштувати себе на позитивні думки. Одне з головних завдань майбутньої мами – підготувати себе морально та емоційно до операції, та прийняти необхідність цього кроку заради здоров’я малюка та свого власного. Для цього сконцентруйтеся на інтересах дитини та усвідомте заради чого ви погоджуєтеся на операцію.
  2. Пам’ятайте, кесарський розтин не стає приводом відмовитися від партнерських пологів. Заручіться підтримкою у такий відповідальний момент найближчих людей (чоловіка, батьків, інших родичів або друзів). Можна звернутися за професійною допомогою до нашого психолога, який допоможе впоратися з емоціями.

Підготовка до кесарського розтину – це важливий етап, який впливає на перебіг післяопераційного періоду та допомагає знизити розвиток ускладнень. Тому приділіть йому належну увагу!

І пам’ятайте: яким способом не з’явився би на світ ваш малюк, його народження – це завжди свято та радість!

Щиро раді вітати Вас у пологовому будинку №1 м. Дніпро!

Наші фахівці нададуть вам висококваліфіковану медичну допомогу, яка відповідає сучасним досягненням у сфері медицини, знайдуть індивідуальний підхід та підтримають вас емоційно.