Гіпертензивні розлади під час вагітності

Гіпертензивні розлади під час вагітності за даними Європейського кардіологічного товариства є найпоширенішими медичними ускладненнями, які спостерігаються у 5–10% вагітностей у всьому світі. Вони залишаються основною причиною захворюваності та смертності матерів, плодів та новонароджених. Ризики для матері включають передчасне відшарування нормально розташованої плаценти, інсульт, поліорганну недостатність та синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові. Плід має високий ризик затримки внутрішньоутробного росту (25% випадків прееклампсії), недоношеності (27% випадків прееклампсії) та внутрішньоутробної смерті (4% випадків прееклампсії).

Гіпертензія під час вагітності визначається, коли сАТ ≥ 140 мм рт.ст. та дАТ ≥ 90 мм рт.ст. при двохкратному вимірі з інтервалом більше ніж 4 години АБО сАТ ≥ 160 мм рт.ст. та дАТ ≥ 110 мм рт.ст., при однократному вимірюванні.

Доведено, що АГ, куріння, надлишкова маса тіла, недостатня фізична активність, мають негативний вплив на розвиток несприятливих перинатальних подій та піддаються корекції за допомогою фармакотерапії та модифікації способу життя.

Звичайно,краще мати нормальний тиск и не приймати ліків. Але якщо у вас показники АТ більш 130/80 мм рт. ст., то не завлекайте з візитом до лікаря терапевта.

Для лікування гіпертензії у вагітних використовують гіпотензивні препарати, які прописав лікар. Ці препарати безпечні для вас та майбутньої дитини.

Нагадуємо, що:

  • АТ потрібно вимірювати ( вести щоденник)
  • Приймати ліки тільки за призначенням лікаря ( терапевта та акушер-гінеколога)
  • Не відміняти ліки самостійно.

Своєчасне призначення медикаментозного лікування гіпертензії у вагітних , регулярний прийом гіпотензивних препаратів та своєчасна госпіталізація вагітних з гіпертензією знижує ризик розвитку перинатальних та неонатальних ускладнень.